eleganckie bluzki

dresy damskie

Dres damski – symbol luzu czy elegancji?

Do niedawna dres damski kojarzył się jedynie z aktywnością sportową lub leniwym weekendem w domowym zaciszu. Modowe kanony ulegają jednak nieustannym zmianom. To, co do niedawna było niedopuszczalne, obecnie nikogo nie dziwi. Dobrym przykładem są damskie dresy welurowe, które kilkanaście lat temu pozostawały tylko w zaciszu domowym. Teraz można je zobaczyć noszone w centach handlowych, parkach i wielu innych miejscach. Nie oznacza to jednocześnie, że dresy będą odpowiednie na każdą okazję. Trzeba nieco wyczucia, by dobrać odpowiedni strój do okazji. Jakie są więc granice elegancji, których nawet modne dresy damskie nie powinny przekraczać?

Z jednej strony, dresy nadal są symbolem komfortu. Miękkie i dopasowane do ciała są idealne do odpoczynku. Jednak współczesne trendy pokazują, że dres potrafi być równie elegancki co klasyczny garnitur. To przede wszystkim zasługa projektantów, którzy eksperymentują z fasonami i dodatkami.

Jak nosić dres z klasą?

Nie każda okazja będzie odpowiednia, by nałożyć welurowe dresy. Warto też pamiętać, że dres dresowi nierówny. Egzemplarz, który będzie idealnym wyborem w jednej sytuacji, w innej może wyglądać tandetnie.

W związku z powyższym, warto stosować się do kilku zasad, by uniknąć wielu modowych wpadek. Podstawą wszystkiego są dobrej jakości materiały. Wysokogatunkowe polskie dresy dobrze się noszą i wyglądają bardziej elegancko. Zupełnie odwrotnie niż tanie egzemplarze, które zdefasonują się po pierwszym noszeniu bądź praniu.

Baza i jej jakość są bardzo istotne. Jednak o końcowym efekcie decydują głównie dodatki. Eleganckie botki, torebka w kształcie kopertówki czy delikatna biżuteria mogą całkowicie odmienić charakter sportowego stroju. Znaczenie ma także pora noszenia stylizacji. Dzienne wersje obejdą się bez błyszczących dodatków, ale w wersji wieczorowej można pozwolić sobie na większą swobodę. Ostatnim, chociaż równie ważnym aspektem, jest dopasowanie kroju. Workowate modele są dobre jedynie w domowym zaciszu. Chcąc jednak zbudować stylowe zestawienie, należy sięgnąć po dres damski welurowy taliowany, z wąskimi nogawkami. Koronkowe wstawki czy hafty również pomogą odmienić sportową wersję w bardziej elegancką opcję.

Granice elegancji w noszeniu dresu

Każda kobieta ma inne poczucie estetyki. Indywidualne są również granice, które stawia przed sobą w kwestii mody. Dla jednych dres damski będzie się zawsze kojarzyć z niedbałością. Dla innych będzie to ciekawa odmiana od standardowego stylu. W świecie mody nie ma sztywnych granic, ale jeśli zależy nam na dobrym wizerunku, można posiłkować się ogólnym dress codem. Odzież damska xxl jest dostępna w wielu odsłonach i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.