eleganckie bluzki

bluzki damskie

Bluzki damskie - elegancko, ale mniej oficjalnie

Są takie okoliczności w życiu każdej osoby, kiedy musimy ubrać się elegancko, ale mamy obawy, czy nasz strój nie jest zbyt oficjalny. Przykładem mogą być spotkania w firmie lub uroczystości rodzinne. Czy bluzki damskie mogą być złotym środkiem? Czy można ubrać się eleganckie bluzki damskie, tak by nie przesadzić w jedną lub drugą stronę?

Zachowanie umiaru

Kluczem będzie zachowanie umiaru. Sprawdzą się stonowane kolory. Nie ma nic złego w żółtym lub różowym, byleby odcień nie był neonowy. Dobrym rozwiązaniem będą klasyczne kroje. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju bluzki damskie, jeśli tylko będą miały zakryte plecy, delikatny dekolt i będą zakrywać brzuch oraz plecy. Bluzka w kolorze pastelowym, granatowym bądź czarnym będzie prezentować się elegancko. W połączeniu z rozkloszowaną spódnicą lub nawet z dżinsami i klasycznymi cielistymi lub czarnymi szpilkami.

Koszule damskie

Śmiało można zakładać również wszelkiego rodzaju koszule. Jeśli okoliczności nie wymagają założenia białej, wykrochmalonej koszuli, dobrze będą wyglądać wszystkie koszule w drobne kwiaty, szyfonowe, w delikatną kratkę czy pepitkę. Lepiej jednak nie zakładać luźnych, flanelowych koszul w kratę. Powodem tego jest fakt, te kojarzą się bardziej z popołudniem spędzonym w domowym zaciszu niż z eleganckim wyjściem. Zdecydowanie złym wyjściem będą bluzy damskie. Nawet jeśli są stylizowane na eleganckie, lepiej zostawić je na inną okazję. Jeśli ze względu na pogodę trzeba założyć coś pod kurtkę lub płaszcz, najlepiej sprawdzi się marynarka.

Nieco większe rozmiary

Dla kobiet, które noszą ubrania w nieco większych rozmiarach, dobrym rozwiązaniem będą koszule damskie XXL. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na ich wzór. Lepiej, podobnie jak bluzki xxxl będą wyglądać te gładkie lub w bardzo delikatny wzór. Mocno rzucający się w oczy. Nie tylko sprawi, że stylizacja nie będzie wyglądać elegancko, ale również przyciągnie wzrok w stronę tych części sylwetki, które raczej wolelibyśmy ukryć. Bluzki najlepiej dobierać tak, aby stanowiły "bazę" stylizacji. Resztę mogą w efektowny sposób uzupełnić dodatki: buty, torebka, elegancki szal lub szykowna biżuteria.